מאמרים

טלוויזיה במיטבה

תוכניות הטלוויזיה כיום עוסקות בכל נושא שבעולם. זיפזוף מהיר ייקח אתכם לתוכנית על חופשות סקי, לתוכנית בישול גורמה ולסרט על יפן. הטלוויזיה עברה כברת דרך ארוכה מאד מאז ימי השחור לבן העליזים. הטלוויזיה הומצאה במאה ה-19 אך הדגם המסחרי הוצג בבריטניה בשנת 1924. תוכנית הטלוויזיה הראשונה ששודרה אי פעם הייתה סרט על פליקס החתול, אנימציה חביבה על חתול שובב.

מה יש במכשיר הטלוויזיה שגורם לנו לבהות בו בהנאה, לשבת שעות מבלי לזוז ולהפוך לבטטות כורסא? הטלוויזיה מחליפה את המציאות, מפיגה בדידות ומציעה בידור להמונים. כל אחת מהסיבות הללו לא מתארות אפילו את קצה קצהו של הסיפוק מתוכנית טלוויזיה אהובה או את ההתרגשות כאשר יש התפתחות בסדרה אחריה אנחנו עוקבים. כי לטלוויזיה יש את הכישרון הזה לתת במה למגוון אדיר של תחומים, אנשים, דמויות וז'אנרים כך שכל אחד מאיתנו יוכל למצוא את עצמו בוהה בה בחיוך.

פעם הייתה הטלוויזיה משדרת לנו בכבלים פיראטיים חגיגת בר מצווה בשרון של הילד של השכנים. בר מצווה בשרון זה עוד טוב, לפעמים זכינו לצפות בקלטת הווידיאו של לידת בנו הראשון של המקרין. אין ספק, חוויה. כיום עומדים לרשות הצופים מעל שלוש מאות ערוצים ישנם היום בממירים הדיגיטליים. שלאש מאות ערוצים המשדרים בכל שעות היממה, כל השבוע. חובבי בישול ימצאו תוכניות על כל מדינה ואוכל בעולם במגוון סגנונות, לחובבי הספורט ישנם ערוצים רבים בהם הם יכולים ליהנות משידורים תכופים מכל מדינה בעולם של כל ספורט אפשרי, מכדורגל ועד טניס שולחן.

המשך מאמר