מאמרים

טלוויזיה במיטבה - המשך המאמר

חובבי הטיולים ימצאו תוכניות על טבע, חופשות אקזוטיות במזרח הרחוק או חופשות סקי, חופשות סקי עם תדריך של ספורט אתגרי או חופשות אקזוטיות עם המלצות על המסעדות הטובות באינדונזיה. המגוון אדיר והחלומות גם.

תעשיית הטלוויזיה מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה, בשילוב עם כסף שנכנס מפרסומות למשל הסכום הזה גדל הרבה יותר, ולא חישבנו את המוצרים הנלווים. הטלוויזיה גם מספקת עבודה לאלפי אנשים ברחבי העולם. תוכניות הטלוויזיה מעסיקות כתבים, מפיקים, עורכים, אנשי סאונד, תסריטאים, אנשי במה, מעצבים, עוזרי הפקה, טכנאי תאורה, במאים, שחקנים ועוד, ועוד אנשים בתפקידים גדולים וקטנים.

ישנו דיון ארןך ומתמשך הנפרש על פני שנים האם הטלוויזיה טובה או רעה. האם הערכים שהיא משדרת עומדים בקנה אחד עם האנשים שהיינו רוצים להיות, עם החברה שהיינו רוצים להשתייך אליה, כמה רצוי לחשוף ילדים לתכני הטלוויזיה הציבורית ואם כן באיזו תדירות, מה ההשלכות שלה לטווח ארוך ועוד. יש שיביעו עמדה נחרצת בקשר להרס שזורעים תכני הטלוויזיה ויש שיעמידו אותה באור אחר וידברו בשבח אופקיה והמידע הרב שהיא מאפשרת להיחשף אליו. כאמור הדעות חלוקות, דבר אחד בטוח, לטלוויזיה יש כוח עצום בהבניית מציאות. מהדורת החדשות היא שמשקפת לנו את המציאות בארצנו, תוכניות הריאליטי הם מראה חברתית ואחוזי הרייטינג בתוכניות הפופולאריות מספרות היטב מה העם רוצה.

חזרה לחלק ראשון